1627/​18

Et sæt på seks engelske stole af nøddetræ, sæder betrukket med brunt læder. 19. årh.s slutning. (6)

Ridser og mærker. Brugsslitage. En stol med sæde i dårlig stand.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK