1627/18
Et sæt på seks engelske stole af nøddetræ, sæder betrukket med brunt læder. 19. årh.s slutning. (6)
Ridser og mærker. Brugsslitage. En stol med sæde i dårlig stand.
Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016
Vurdering
Hammerslag