2431/36
Sladrekompas af forgyldt og bemalet metal, kroneformet topstykke. Kompasrose sign. Gerhard Andreas Pohlman Fecit Hamburg, glasset betegnet St. Croix. 19./20. årh. H. 36. Diam. 25.
Aldersrelaterede spor og mærker.
Vurdering
908064 | ||
834725 | ||
908064 (Autobud) | ||
834725 | ||
908064 (Autobud) | ||
834725 | ||
908064 | ||
834725 |