11949/4
Aage Weimar (f. København 1902, d. 1983)
“Hafnia”. Bestik af sølv. Udført og stemplet hos Aage Weimar. Vægt inkl. dele med stål 1852 g. (32)
Bestående af: 12 middagsknive, 11 middagsgafler, 9 middagsskeer.
Mindre ridser.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag