11949/​4

Aage Weimar (f. København 1902, d. 1983)

“Hafnia”. Bestik af sølv. Udført og stemplet hos Aage Weimar. Vægt inkl. dele med stål 1852 g. (32)

Bestående af: 12 middagsknive, 11 middagsgafler, 9 middagsskeer.

Mindre ridser.

Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK