2008/76
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Marine ved solnedgang. Sign. H. Lübbers 1912. Olie på lærred monteret på træ. 27,5×37.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag