2149/55
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Nyudsprungen bøgegren. Sign. I. L. Jensen. Olie på papir monteret på malepap. 18×26.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 522, 1989 nr. 617.
Retoucheringer. Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud