1831/1551
Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande med håndtag af træ, kaffekande med gennembrudt lågknop i form af krone. Mærket HCW, Københavns bymærke, 1936. Vægt 1065 gr. H. 8–22 cm. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 2. august 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|