Georgine Oxholm, 19. årh
Interiør med en kvinde, der skuer gennem en åben havedør. Sign. Georgine O. 1862. Olie på lærred. 57×73.
Flere reparationer/lapper på bagsiden. Talrige mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020