1650/1620
Brequet & Fils
Fransk empire lommeur af sølv. Skive sign. Du Bois Fils, værk med spindelgang sign. Brequet & Fils. Forgyldt urskive med putti i relief, hvidemaljeret timekrans. Beskyttelseskapsel medfølger. 19. årh.s begyndelse. Diam. 5.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Nøgle medfølger. Emalje med mindre afslag. En viser løs.
Varia, 15. december 2016
Vurdering
Hammerslag
18 bud