2007/2056
Damearmbåndsur af stål og guld. Ref. 5126. Quartz værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af stål og guld med foldespænde. Omkreds ca. 17 cm. Urets diam. 30 mm. 1990'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 12. februar 2020
Vurdering
Hammerslag