2432/​14

Svensk Rokoko sofa af okkermalet træ, ben samt lukkede armlæn rigt udskåret med bladværk, cabriole ben, nyere betræk af uld. 18. årh. L. 219.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Betræk med pletter. Løs ryg.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?