2447/​204

Kinesisk vase af porcelæn, firsidet form med smal hals, powderblue glaseret, prydet med forgyldt staffering. Qing 19. årh. H. 17 cm.

Hals med afslag/reparation.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

893068 3.200 DKK
860062 (Autobud) 3.000 DKK
893068 2.900 DKK
860062 2.100 DKK
889207 2.000 DKK