2415/​727

Dansk møbeldesign

Spisebord af egetræ, plade med udtræk, to tillægsplader medfølger. 1960'erne. H. 72. L. 158/245. B. 93.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag