2442/​907

F. Hingelberg

Skål af sterlingsølv, opsat på fodrand af bølgende tråd. Udført og stemplet hos Frantz Hingelberg, Aarhus. Vægt ca. 142 g. H. 6. Diam. 10.

Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

12 bud

825375 2.100 DKK
315594 (Autobud) 2.000 DKK
997684 1.950 DKK
315594 (Autobud) 1.900 DKK
997684 1.850 DKK
315594 (Autobud) 1.800 DKK
941081 1.750 DKK
315594 1.700 DKK
800608 1.650 DKK
997684 1.600 DKK
941081 1.550 DKK
997684 1.500 DKK