1635/​1202

Rolex

Damearmbåndsur af stål. Model DateJust, ref. 6917. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Sort skive med sølvfarvede visere og eftermonterede diamanter. Rolex Jubilee lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 18 cm. Et ekstra led medfølger. Urets diameter 25 mm. Ca. 1978–79.

Rolex æske medfølger. Servicekvittering dateret 19. juni 2014.

Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 31. august 2016

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK