1949/​697

Niels Macholm (f. Odense 1915, d. 1997)

Ni kompositioner. Delvis sign., nummererede og daterede. Håndkolorerede litografier i farver. Bladstørrelse 70×100 og 100×70. Uindrammede. (9)

Håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.000 DKK