1949/697
Niels Macholm (f. Odense 1915, d. 1997)
Ni kompositioner. Delvis sign., nummererede og daterede. Håndkolorerede litografier i farver. Bladstørrelse 70×100 og 100×70. Uindrammede. (9)
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag