2427/219
Seks trearmede kandelabre af messing, balusterformede stammer på brede, runde fodstykker. Eskilstuna 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 49 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Farveforskel.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
815442 (Autobud) | ||
939107 | ||
815442 | ||
107745 (Autobud) | ||
815442 | ||
107745 (Autobud) | ||
815442 | ||
107745 | ||
939107 | ||
107745 | ||
815442 |