869/978
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Ornamentale figurer”, Vejby Strand 1966. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65×55.
Udstillet: “De skjulte Cobraer”, Randers Kunstmuseum, 1997, kat. nr. 99.
Cobra, 6. december 2016
Vurdering
Hammerslag