Eleonore Tscherning (f. Helsingør 1817, d. København 1890)
Landskab med et krat. Usigneret. Olie på papir monteret på træ. 25 × 35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1241, 2012 nr. 152.
Minimale overfladeridser. Mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
21 bud