2104/351
C. A. Lorentzen, skole, 19. årh.
Portræt af købmand Marcus Josef Levin (1772–1861). Usigneret. Olie på lærred monteret på plade i oval. 68×51.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag