2120/​237

Tre stager af udskåret og forgyldt træ. Gotisk form. Italien? 19./20. årh. H. 26 cm. (3)

Proveniens: Erik Brandt.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene mangler forgyldningen. Afslag. Reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK