2120/237
Tre stager af udskåret og forgyldt træ. Gotisk form. Italien? 19./20. årh. H. 26 cm. (3)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene mangler forgyldningen. Afslag. Reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag