1823/​787

Osmund Hansen (f. Skovshoved 1908, d. Charlottenlund 1995)

Lin Utzon (f. Frederiksberg 1946)

To kompositioner. Sign. Hhv. Osmund Hansen 51/150 og Lin Utzon 94, 111/140. Litografier i farver. Lysmål 70×55 og bladstørrelse 56×38. Én uindrammet. (2)

Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK