Osmund Hansen (f. Skovshoved 1908, d. Charlottenlund 1995)
Lin Utzon (f. Frederiksberg 1946)
To kompositioner. Sign. Hhv. Osmund Hansen 51/150 og Lin Utzon 94, 111/140. Litografier i farver. Lysmål 70×55 og bladstørrelse 56×38. Én uindrammet. (2)
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018