2120/534
Ernst Kühn (f. København 1890, d. Gentofte 1948)
Art Deco sofabord med stel af messing, samt top og underliggende hylde med træplade ilagt sort formica. Udført ca. 1930–40'erne hos Lysberg, Hansen & Terp. H. 52. L. 70. B. 48.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||