2432/915
Dansk design
Justerbar bordlampe af patineret messing, samt hvidlakeret skærm og base. Udført ca. 1930érne. H. 48.
Brugsslitage. Ridser og mærker/afskalninger. Buler. Senere bemalet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag