2424/891
Lisbeth Sallingboe (f. 1943, d. 2022)
Sofabord af massiv fyr med keramiske fliser. Udført hos Sallingboe, 1970–80'erne. H. 50. Diam. 126.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag