2006/1218
Kamébroche/vedhæng af 14 kt. guld prydet med udskåret agat omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Mål ca. 4×5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. februar 2020
Vurdering
Hammerslag