2109/16
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Parti med en ung mand og en kvinde. Sign. H. A. B. 93. Olie på lærred. 54×39.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag