2103/​249

Samling primært hollandske fliser, dekorerede i henholdsvis underglasur blå og mangan med dyr, blomster eller scenerier. 18–19. årh. (17)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, krakeleringer og glasurrevner.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.450 kr.

26 bud

1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.200 kr.
1.100 kr.
(Autobud) 1.050 kr.
1.000 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
(Autobud) 750 kr.
700 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
(Autobud) 440 kr.
420 kr.
(Autobud) 400 kr.
380 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
320 kr.
300 kr.