2103/249
Samling primært hollandske fliser, dekorerede i henholdsvis underglasur blå og mangan med dyr, blomster eller scenerier. 18–19. årh. (17)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, krakeleringer og glasurrevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud