1840/​9570

Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011)

“Marinotglas”. Skål samt flakon af klart og rosa glas, indlagt med luftbobler. Ej sign. Udført hos Holmegaard, 1930erne. H. 6–14. Skål: Diam. 15. (2)

Nogle mindre overfladeridser og mærker.

Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK