2024/​88

John W. Morris (f. ca. 1965, d. 1924)

Diset bjerlandskab med skotsk højlandskvæg ved et vandløb. Sign. J. Morris. Olie på lærred. 91×71.

Én lap på bagsiden. Krakeleringer samt enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning. Mindre retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.