1643/1625
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 37. B. 28. D. 18.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på skiven.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag