1643/​1625

Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 37. B. 28. D. 18.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på skiven.

Varia, 27. oktober 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK