2138/488
Et par siddende løver af terracotta. 19. årh.s slutning. H. 78. L. 65. B. 30. (2)
Proveniens: Kammerherre og kammerherreinde Knuth, Lillendal gods.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag på basen. Vejrbidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud