2131/​984

Christian Flindt

“Flindt 475 pendel”. Et par cylindriske pendler monteret med opale vinylsnore. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 51. Diam. 47,5. (2)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene pendel med defekt vinyl snor.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

270 DKK

270 DKK
260 DKK
250 DKK