1951/43
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Ved gadekæret i Vridsløselille. Sign. P. Mønsted Vridsløselille 1922. Olie på lærred. 23×31.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag