2005/2055
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster. Automatisk værk. Lys skive med dato, forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af brunt læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud