2434/653
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Et par bergere med stel af elm, sider og ryg udspændt med fransk flet. Sæde betrukket med lyst patineret naturskind. Udført hos Søborg Møbler. (2)
Generelt pæn original patineret stand. Stel med mindre ridser, mærker og hak. Flet med enkelte mindre defekter. Skind med mindre pletter og overfladiske krakeleringer.
Vurdering