2132/594
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 36”. Sæt på ti spisestuestole af eg. Sæde af flettet papirgarnflet. Udført hos Carl Hansen & Søn. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med mindre pletter
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud