2044/864
Kasper Salto (f. 1967)
“Ice”. Otte stabelbare armstole med stel af anodiseret aluminium, sæde og ryg af mørkegrå ASA-plastik. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2012. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud