2043/652
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Komposition med ugler. Sign. Knud Kyhn 1918. Akvarel på papir. Lysmål 29×36.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag