2143/346
Afrikansk hovedbeklædning af farvede tekstiler, rigt prydet med kauriskaller. 20. årh. H. 20. Diam. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Smuds.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag