2027/​895

Dansk møbeldesign

Konferencebord af mahogni i konveks form med udtræk og en tillægsplade. H. 72. L. 229/300. B. 126. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nuanceforskel mellem bordplade og tillægsplade.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag