2027/895
Dansk møbeldesign
Konferencebord af mahogni i konveks form med udtræk og en tillægsplade. H. 72. L. 229/300. B. 126. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nuanceforskel mellem bordplade og tillægsplade.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag