1345/1629
Fire tallerkener af fajance, dekorerede i farver med blomster og design. Holland, 18. årh. Diam. 22 cm.
en tallerken med større afslag, alle med mindre kantafslag, holder monteret på bagsiden.
Varia, 7. november 2013
Vurdering
Hammerslag