1345/​1629

Fire tallerkener af fajance, dekorerede i farver med blomster og design. Holland, 18. årh. Diam. 22 cm.

en tallerken med større afslag, alle med mindre kantafslag, holder monteret på bagsiden.

Varia, 7. november 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
600 DKK