2138/​810

Dansk design

Bakke af mahogni indlagt med lyst træ samt cigaræske af teak. H. 2. L. 51. B. 35 og H. 9. L. 31,5. B. 23. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Cigaræske med enkelte finérafslag.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK