2138/810
Dansk design
Bakke af mahogni indlagt med lyst træ samt cigaræske af teak. H. 2. L. 51. B. 35 og H. 9. L. 31,5. B. 23. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Cigaræske med enkelte finérafslag.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag