Georg Baselitz (f. Deutschbaselitz 1938)
Uden titel. Sign. G. Baselitz 87, 14/20. Koldnålsradering. Bladstørrelse 66×50.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2003, nr. 257/723.
Undersøgt i ramme. Talrige syrepletter.