Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Parti fra Ordrup Mose. Sign. monogram, 61. Olie på lærred monteret på plade. 21×34.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.