1403/1092
To vedhæng af sølv, det ene prydet med påskelilje og stemplet BH, det andet prydet med kvinde og laurbærblade. Diam. ca. 4,5–5 cm. Vægt 32,5 gr.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 15. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud