1403/​1092

To vedhæng af sølv, det ene prydet med påskelilje og stemplet BH, det andet prydet med kvinde og laurbærblade. Diam. ca. 4,5–5 cm. Vægt 32,5 gr.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 15. januar 2014

Vur­dering

750–1.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

14 bud

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
360 DKK
350 DKK