2432/7504
Thorvaldur Skulason (f. Bordeyri 1906, d. Reykjavik 1984)
Uden titel, 1960. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×85.
Proveniens: Galleri Profilen, Århus.
Mindre krakeleringer.
Konkret Kunst, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag