2250/55
Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
En præst møder to unge italienerinder på vej til dans. Sign. monogram 1851. Olie på lærred. 30×23.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag
22 bud